REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
[Polska] Będzie łatwiej budować wieloetapowe osiedlaartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Będzie łatwiej budować wieloetapowe osiedla
Za niecałe pół roku wejdzie w życie nowelizacja ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jeg...
TAURON sfinalizował II etap budowy dużej farmy fotowoltaicznej na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
TAURON sfinalizował II etap budowy dużej farmy fotowoltaicznej na Dolnym Śląsku
TAURON ukończył drugi etap budowy farmy fotowoltaicznej Proszówek, w województwie dolnośląskim. Łączna moc wytwórcza obiektu wynosi 55 MW, a roczna produkcja energii elektrycznej z tej instalacji zaspokoi zapotrzebowanie na energię 20,5 tys. gospodarstw domowych. Zakończona inwestycja wpisuje się w realizację nowej strategii firmy – TAURON Nowa Energia.
Spółki z udziałem Skarbu Państwa są głęboko zaangażowane w transformację energetyczną Polskiartykuł
Pokaż artykuł
Spółki z udziałem Skarbu Państwa są głęboko zaangażowane w transformację energetyczną Polski
– W najbliższych latach przeznaczone będzie ok. 90 mld zł na inwestycje w OZE, np. offshore. W związku z przyłączeniami nowych mocy, będą potrzebne także poważne inwestycje w dystrybucję, które w najbliższych 5 latach wyniosą ok. 85 mld zł. No i oczywiście przesył, to kolejne 65-70 mld zł – powiedział minister aktywów państwowych Jakub Jaworowski podczas 40. konferencji energetycznej EuroPOWER & OZE POWER, która odbywa się w dn. 7-8 listopada w Warszawie.
W Rybniku powstanie Centrum Odnawialnych Źródeł Energii i Technologii Wodorowychartykuł
Pokaż artykuł
W Rybniku powstanie Centrum Odnawialnych Źródeł Energii i Technologii Wodorowych
Kolejna inwestycja OZE w województwie śląskim. W lutym została podpisana umowa pomiędzy województwem śląskim a Politechniką Śląską na realizację projektu „Centrum Odnawialnych Źródeł Energii i Technologii Wodorowych w Rybniku”. Wartość projektu to ponad 27 milionów złotych.
Szwedzka firma OX buduje największy bateryjny magazyn energii w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Szwedzka firma OX buduje największy bateryjny magazyn energii w Polsce
Krajowy system elektroenergetyczny już wkrótce zyska nowy magazyn energii. Szwedzka firma OX realizuje w Osieku Jasielskim (powiat jasielski) w województwie podkarpackim swój pierwszy bateryjny magazyn energii w Polsce. Projekt o mocy 50 MW i pojemności 100 MWh jest już w zaawansowanym stadium. Jego integracja z sieciami dystrybucyjnymi przysłuży się zwiększeniu ich niezawodności, elastyczności i wydajności.
350 mln zł z Funduszu Wsparcia Energetyki dla Qair na trzy duże inwestycje OZE w Polsce artykuł
Pokaż artykuł
350 mln zł z Funduszu Wsparcia Energetyki dla Qair na trzy duże inwestycje OZE w Polsce
Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał umowę pożyczki z Qair w wysokości 350 mln zł, ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO). Finansowanie to pozwoli zbudować trzy projekty OZE – farmę wiatrową oraz dwie farmy fotowoltaiczne – o łącznej mocy 203 MW.
Reforma planowania przestrzennego w Polsce: usprawnienia i więcej czasu na plany ogólneartykuł
Pokaż artykuł
Reforma planowania przestrzennego w Polsce: usprawnienia i więcej czasu na plany ogólne
Więcej czasu na opracowanie planów ogólnych dla gmin, sprawniejszy proces inwestycyjny oraz lepsze zarządzanie przestrzenią i wykorzystanie nowych technologii - to spodziewany efekt zmian w ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, które przyjęła 14 kwietnia Rada Ministrów.
firma
Pokaż firmę
Adapia Sp. z o.o.
Poznań, ul. Karpia 31
Energa podsumowała inwestycje CCGT w 2023 rokuartykuł
Pokaż artykuł
Energa podsumowała inwestycje CCGT w 2023 roku
Energa z Grupy ORLEN podsumowała stan realizacji inwestycji dwóch nowoczesnych bloków energetycznych powstających w Grudziądzu i Ostrołęce. Zaawansowanie wspomnianych inwestycji – obejmujące prace projektowe, budowlane, a także zakupy i dostawy – na koniec grudnia 2023 r. wyniosło w przypadku CCGT Ostrołęka 59,5%, a CCGT Grudziądz – 64,1%.
PGE uruchomiła największy w Europie przetarg na realizację rozproszonych magazynów energii elektrycznejartykuł
Pokaż artykuł
PGE uruchomiła największy w Europie przetarg na realizację rozproszonych magazynów energii elektrycznej
PGE uruchomiła największy w Europie przetarg na realizację rozproszonych magazynów energii elektrycznej. W ramach projektu powstanie 26 magazynów energii o mocach od 2 MW do 10 MW, łącznej mocy 107 MW i 214 MWh pojemności.
[Polska] Jak likwidacja użytkowania wieczystego wpłynie na rynek mieszkań artykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Jak likwidacja użytkowania wieczystego wpłynie na rynek mieszkań
Jak nowe przepisy gruntowe wpłyną na rynek mieszkaniowy? Czy zdaniem deweloperów planowane przekszta...
[śląskie] Myszków: rusza przebudowa ulicy 3 Maja. Utrudnienia w ruchuartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Myszków: rusza przebudowa ulicy 3 Maja. Utrudnienia w ruchu
Urząd Miasta w Myszkowie informuje, że w związku z przebudową ulicy 3 Maja w Myszkowie z dniem 27 lu...
Odbudowa Pałacu Saskiego w Warszawie znów pod znakiem zapytania. Rosną koszty, rosną opóźnienia, a decyzji wciąż brak [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Odbudowa Pałacu Saskiego w Warszawie znów pod znakiem zapytania. Rosną koszty, rosną opóźnienia, a decyzji wciąż brak [FILM+WIZUALIZACJE]
Odbudowa Pałacu Saskiego – jednej z najbardziej symbolicznych inwestycji w powojennej historii Warszawy – miała zakończyć się w 2030 roku. Dziś już niemal nikt nie wierzy w ten termin. Wydano 85 mln zł, projekt stoi w miejscu, a Najwyższa Izba Kontroli wytyka liczne nieprawidłowości. Coraz głośniej mówi się też o zmianie funkcji gmachu, a nawet o jego częściowej komercjalizacji.
Jest pozwolenie na budowę metra na warszawskim Bemowieartykuł
Pokaż artykuł
Jest pozwolenie na budowę metra na warszawskim Bemowie
Jest szansa, że w końcu ruszy budowa kolejnego odcinka warszawskiego metra. Wojewoda mazowiecki wydał właśnie pozwolenie na budowę odcinka na Bemowie. W ramach III etapu przewidziano realizację odcinka zachodniego, który obejmie realizację stacji C01: ul. Sochaczewska / ul. Połczyńska. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności.
Największa w Polsce farma fotowoltaiczna ORLENU gotowaartykuł
Pokaż artykuł
Największa w Polsce farma fotowoltaiczna ORLENU gotowa
Grupa ORLEN zakończyła rozbudowę farmy fotowoltaicznej w Kleczewie (powiat koniński, woj. wielkopolskie). Największa instalacja PV w portfolio koncernu i jednocześnie jeden z największych tego rodzaju obiektów w Europie Środkowo-Wschodniej osiągnął 250 MW mocy. W ciągu roku farma wyprodukuje energię wystarczającą do zasilenia nawet 100 tys. gospodarstw domowych. Instalacja posiada koncesję Urzędu Regulacji Energetyki (URE) na wytwarzanie energii elektrycznej.
W duchu repolonizacji: Polskie firmy będą budowały terminal pasażerski lotniska CPKartykuł
Pokaż artykuł
W duchu repolonizacji: Polskie firmy będą budowały terminal pasażerski lotniska CPK
Działanie na rzecz wzmacniania i repolonizacji polskiej gospodarki traktowane jest przez rząd priorytetowo, o czym świadczy m.in. podejście przyjęte przy projekcie Centralnego Projektu Komunikacyjnego. Realizacja tej wielkiej inwestycji wkracza właśnie w kolejny etap – rozpoczyna się postępowanie w trybie dialogu konkurencyjnego na generalnego wykonawcę terminala pasażerskiego lotniska.
Klient pod parasolemartykuł
Pokaż artykuł
Klient pod parasolem
Obowiązująca od 29 kwietnia tzw. ustawa deweloperska wprowadza nowe regulacje, które mają przede wsz...
TAURON wybuduje nową, dużą farmą fotowoltaiczną na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
TAURON wybuduje nową, dużą farmą fotowoltaiczną na Dolnym Śląsku
46 MW – taką łączną mocą będzie dysponowała nowa farma fotowoltaiczna, którą zamierza wybudować TAURON. Budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku i zakończy w pierwszej połowie 2024 r. Inwestycja zlokalizowana będzie w powiecie polkowickim, w województwie dolnośląskim.
TAURON wybuduje nową, dużą farmę fotowoltaiczną na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
TAURON wybuduje nową, dużą farmę fotowoltaiczną na Dolnym Śląsku
46 MW – taką łączną mocą będzie dysponowała nowa farma fotowoltaiczna, którą zamierza wybudować TAURON. Budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku i zakończy w pierwszej połowie 2024 r. Inwestycja zlokalizowana jest w powiecie polkowickim, w województwie dolnośląskim.
TAURON uruchomił jedną ze strategicznych inwestycji w woj. opolskimartykuł
Pokaż artykuł
TAURON uruchomił jedną ze strategicznych inwestycji w woj. opolskim
Główny Punkt Zasilania Gogolin to jedna ze strategicznych inwestycji TAURON Dystrybucji w województwie opolskim. Projekt zasili położone w pobliżu tereny inwestycyjne oraz podstację trakcyjną PKP. Koszt inwestycji to blisko 32 miliony złotych.
REKLAMA